Jídelna

Budova DM

Relaxační klubovna

Posilovna

Multimediální klubovna

PREV
NEXT

Zájemci o přijetí do  domova mládeže na školní rok 2024/25 vyplní přihlášku( ke stažení zde ) a co nejdříve zašlou na adresu školy. Příjem přihlášek k umístění do domova mládeže je stanoven  do 31.5.2024. Překročí-li poptávka po ubytování možnosti ubytovací kapacity domova mládeže, budou přednostně umísťováni žáci na základě organizačních směrnic ředitele školy k umísťování žáků do DM. Případné dotazy na lukasova.katerina@sposdk.cz.

Informační schůzka pro přijaté žáky 1. ročníků proběhne na jednotlivých budovách školy dne  13. 6. 2024 od 15:00h. Po schůzce se zájemci o ubytování na DM dostaví na budovu AD kvůli předání dokumentu o přijetí  a dalších informací o AK DM.

Platby žáků za ubytování na DM od 1.9. 2024

Výše úplaty za ubytování  je  stanovena dle § 123, odst. 5 zákona č. 561/2004 Sb., školský zákon v souladu s prováděcí vyhláškou č. 108/2005 Sb., o školských výchovných a ubytovacích zařízeních a školských účelových zařízení vždy na kalendářní měsíc. Celkový poplatek za ubytování a stravu činí 3 400 Kč 

(z čehož připadá na ubytování 1600,- Kč + záloha na celodenní stravu  žáka  1800,-Kč).

Vítejte na stránkách domova mládeže Střední průmyslové školy a Střední odborné školy ve Dvoře Králové nad Labem

Domov mládeže se nachází v moderní budově, ve které sídlí i ředitelství školy, v ulici Elišky Krásnohorské 2069 ve Dvoře Králové nad Labem, cca 10 minut od centra města.

V Domově mládeže jsou žáci ubytováni v buňkách s vlastním sociálním zařízením, ve dvou až třílůžkových pokojích. Všechny pokoje jsou vybaveny novým nábytkem a televizí. Společenské místnosti (klubovny) a vybavené kuchyňky jsou umístěny v každém poschodí domova. V celé budově je možnost připojení na wi-fi.

Žákům je k dispozici i přilehlý sportovní areál - dvě víceúčelové hřiště s umělým povrchem a hřiště na plážový volejbal. Studenti mohou využít také nově vybavenou posilovnu, moderní běžící pásy, stoly na ping-pong a kulečník. Veškeré sportovní vybavení (horská kola, míče, pálky na stolní tenis, lyže, brusle, líný tenis atd.) si mohou žáci na domově zapůjčit. Žáci mohou také využít i moderně vybavenou multimediální místnost na promítání filmů, nebo relaxační místnost k odpočinku a poslechu hudby.

Studenti se mohou celoročně zúčastnit zájmových aktivit: cykloturistika, zoologie (ve spolupráci se ZOO D.K n/L) keramika, výtvarná dílna a vodácký kurz. Navštěvují také pravidelně divadelní představení a koncerty. Nechybějí ani sportovní aktivity - volejbal, fotbal a florbal, žáci navštěvují nedalekou školní tělocvičnu, nebo venkovní hřiště. Provoz v DM zajišťují odborní pedagogičtí pracovníci, kteří žákům vhodnou formou nabízejí vyplnění jejich volného času.

Veškerá činnost je zaměřená k rozvíjení schopností žáků, ve výchově je uplatňován tvořivě humanistický přístup, žáci jsou vychováváni demokraticky, ale důsledně.

Rekreace a pronájmy sportovišť

Sportovní hala vhodná pro tréninky/ fotbal, nohejbal, basketbal, volejbal, florbal atd. Fotbalové hřiště s umělým povrchem vhodné pro sportovní kluby i pro sportovní soustředění. Hřiště s umělým povrchem (osvětlené) víceúčelové hřiště. Beach volejbalové hřiště, hřiště s písčitým podkladem.

Cena za pronájem sportovní haly: 500,- Kč/hodinu.
Více info u pí. Denková 739 451 277.

Nové video - prezentace našeho domova mládeže

Ceny stravování platné od 1. 9. 2022:

Cena obědů:
Mladší žáci gymnázia 36,- Kč
Oběd č.4 mladší žáci 41,- Kč
Žáci středních škol (od 15ti let) 38,- Kč
Oběd č.4 žáci středních škol 45,- Kč

Celodenní stravování pro studenty ubytované na Domově mládeže:
Snídaně včetně přesnídávky 32,- Kč
Oběd 38,- Kč
Večeře 34,- Kč
Druhá večeře 17,- Kč

Cizí strávníci 95,- Kč
Cizí strávníci oběd č.4 105,- Kč

Kontakt: paní Martina Kozlovská, 739 451 278, kozlovska.martina@sposdk.cz

 

Aktivity na DM

Co se u nás dělo, náš blog

Read more +12 dubna 2024 By Tereza Ustohalová in Aktuality

Ferdinandov

Read more +25 března 2024 By Tereza Ustohalová in Aktuality

Jaro na DM

Read more +06 března 2024 By Tereza Ustohalová in Aktuality

Valentýnský karneval

TOP